Założenie spółki (czy to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, czy innej) wiąże się z pewną dozą formalności. Kiedy już uda się to zrobić i będzie ona już mogła normalnie funkcjonować, przyjdzie czas na stworzenie w jej imieniu dedykowanego rachunku bankowego. 

W teorii nie ma zapisu, który czyniłby to obowiązkowym w każdym przypadku, ale w praktyce prowadzenie spółki bez konta bankowego mogłoby być bardzo trudne, a w pewnych sytuacjach wręcz niemożliwe. Tylko jak założyć konto dla spółki? Co trzeba zrobić, gdzie się udać i jakie dokumenty bądź informacje zgromadzić? Odpowiadamy!

W jaki sposób można założyć konto dla spółki zoo?

Każdy bank może mieć nieco inne procedury w zakresie zakładania konta firmowego, natomiast nie da się ukryć, że obecnie kładzie się duży nacisk na upraszczanie i przyspieszanie tego procesu. W praktyce oznacza to, że zazwyczaj przedsiębiorcy mają do wyboru co najmniej kilka metod w tym zakresie. 

Mowa tu przede wszystkim o zakładaniu konta w oddziale bądź przez Internet, względnie za pomocą specjalnej infolinii. Podpisanie umowy dotyczącej rachunku bankowego często może odbyć się właśnie w oddziale, ale też za pomocą kuriera. Każdy powinien być w stanie znaleźć takie rozwiązanie, które będzie dla niego wygodne i które nie będzie kolidowało z innymi zajęciami. Niezależnie od wybranej metody, cały proces jest z reguły bardzo szybki, co z pewnością docenią osoby, którym zależy na czasie.

Warto wspomnieć, że często dana instytucja ma kilka różnych wersji konta firmowego do zaoferowania, więc warto dokładnie zapoznać się z parametrami każdego z nich przed podjęciem decyzji. Jeśli zaś chodzi o to, jakie dokumenty będą wymagane, aby otworzyć konto dla spółki zoo, to można wśród nich wymienić przede wszystkim niezbędny będzie dowód osobisty osoby otwierającej konto (która musi pełnić w spółce role pozwalającą jej na podejmowanie takich kroków), a także odpis z KRS-u, numer NIP i REGON.

Dobry wybór konta firmowego to podstawa

Dzięki rozsądnemu wyborowi konta firmowego można oszczędzić sporą ilość środków, zwłaszcza na dłuższą metę. Spółki często wykonują dużą ilość przelewów i ogółem obracają środkami bardzo dynamicznie, w związku z tym wysokie opłaty właśnie za przelewy, wpłaty czy wypłaty mogłyby okazać się bardzo kosztowne.

Jako ciekawostkę można także dodać, że niektóre banki oferują, w tym dla nowych klientów nawet za darmo, sprzężone z kontem narzędzia do księgowości, łatwe i wygodne w obsłudze. Dzięki nim proste będzie chociażby fakturowanie, a więc coś, co wiąże się nieodzownie z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *