KREDYTY GOTÓWKOWE ONLINE – WYBIERZ KREDYT GOTÓWKOWY DO 200 TYS!

Kredyty gotówkowy online to jedna z atrakcyjnych propozycji oferowanych przez banki. Dzięki niej możesz otrzymać potrzebne pieniądze szybciej niż dotychczas. Jak to działa? Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy przez internet?

Spis treści:

Na czym polegają kredyty gotówkowe online?

Kredyty gotówkowe online to jeden z najpopularniejszych produktów dostępnych na rynku finansowym. Jeżeli zdecydujemy się na złożenie wniosku o takie wsparcie, możemy otrzymać pieniądze na wybrany przez nas cel. Warto zwrócić uwagę, że kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel! Podczas wnioskowania nie mamy obowiązku udzielania informacji, co sfinansujemy z otrzymanych środków. Jeżeli udostępnimy taką informację, jest to nasza dobrowolna decyzja. Kredyt gotówkowy online możemy przeznaczyć zarówno na uregulowanie bieżących wydatków, jak i remont, wakacje czy zakup samochodu. Data spłaty kredytu gotówkowego zależy od ustalonego okresu kredytowania.

Pamiętaj!  Kwota kredytu gotówkowego nie może przekraczać 255 550 zł! Mówi o tym jasno ustawa z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2011 Nr 126 poz. 715). Przeglądając oferty dostępne na rynku, można zauważyć, że najczęstszymi parametrami są: maksymalna kwota 200 000 zł oraz okres kredytowania do 120 miesięcy.

Jeżeli zdecydujemy się na kredyt gotówkowy online, mamy możliwość skorzystania z symulacji kredytu. Jest to narzędzie dostępne na stronach banków. Za pomocą suwaków ustalamy kwotę i okres kredytowania. W odpowiedzi otrzymamy wyliczone koszty zobowiązania oraz wysokość raty. Pozwoli nam to na wybór najlepszych parametrów dopasowanych do potrzeb i możliwości finansowych.

Jak szybko znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy online?

Jeżeli zależy nam na znalezieniu najtańszego rozwiązania, warto prześledzić wszystkie banki oferujące kredyt gotówkowy. Bez wątpienia jest to czasochłonne i męczące. Eksperci z branży finansowej postanowili ułatwić to zadanie. W efekcie ich starań powstały narzędzia, jakimi są porównywarki kredytów i pożyczek. Są to serwisy, dzięki którym możesz otrzymać dostęp do najlepszych ofert na rynku. Kiedy przejdziesz na podstronę z interesującymi nas produktami, otrzymamy dostęp do wirtualnego kalkulatora. Za pomocą suwaków możemy określić kwotę i okres kredytowania. W odpowiedzi otrzymamy listę banków, które oferują kredyty gotówkowe online o wybranych parametrach.

Na wspomnianej liście znajdziemy kilka istotnych informacji. Wśród nich pojawiają się przede wszystkim koszty kredytu gotówkowego. Dowiemy się, ile wyniesie miesięczna rata kredytu dla określonych przez nas parametrów. Na tej podstawie możemy wybrać najtańszy kredyt gotówkowy online. Pamiętajmy jednak, aby przed podjęciem decyzji zweryfikować dokładnie koszty na stronie banku! Ponadto w porównywarkach znajdziemy informacje o aktualnych promocjach.

Uwaga! Pożyczkodawcy oferują nie tylko promocje związane z kosztami, ale również możliwością otworzenia konta bankowego na atrakcyjnych warunkach.

 

Kto może wnioskować o kredyty gotówkowe online?

O kredyt gotówkowy może wnioskować każdy, kto spełnia kilka podstawowych warunków. Banki oferują swoje produkty kredytowe osobom pełnoletnim, czyli takim, które ukończyły co najmniej 18 lat. Warto jednak zaznaczyć, że w związku ze scoringiem młodzi ludzie mogą mieć problem z otrzymaniem pozytywnej decyzji kredytowej. W praktyce próg wieku wydaje się dużo wyższy, choć wiele zależy od sytuacji finansowej wnioskodawcy. Oprócz tego wnioskodawca powinien posiadać obywatelstwo Polski, które potwierdzi ważnym dowodem osobistym. Warto również zwrócić uwagę, że niezbędny będzie stały dochód umożliwiający bezproblemową spłatę zobowiązania. Może się zdarzyć, że w celu potwierdzenia wysokości wynagrodzenia oraz zatrudnienia zostaniemy poproszeni o dostarczenie zaświadczenia z miejsca pracy.

Uwaga!  Coraz więcej pożyczkodawców decyduje się na wprowadzenie alternatywnych rozwiązań. Wśród nich można wymienić między innymi: wyciągi z konta bankowego, specjalne oświadczenia, odcinki wypłat.

Każdy wnioskodawca powinien mieć również stały adres zamieszkania na terytorium Polski. Podczas wnioskowania przez internet będzie potrzebny także: numer konta bankowego, numer telefonu oraz adres e-mail. Ważną kwestią jest również liczba aktywnych zobowiązań finansowych i ich terminowa spłata.

 

Jak wnioskować o kredyt gotówkowy online?

Przed złożeniem wniosku powinniśmy przeanalizować przede wszystkim swoją sytuację finansową. Sprawdźmy swój budżet domowy i upewnijmy się, jaka kwota pozostaje na naszym koncie po opłaceniu stałych wydatków. Miesięczna rata kredytu nie powinna przekraczać tej sumy. Jeżeli wyznaczymy tę kwotę i wybierzemy interesujący nas produkt, możemy przejść do faktycznego składania wniosku.

1. Pierwszym krokiem będzie przejście na stronę internetową wybranego banku. Następnie za pomocą kalkulatora określamy kwotę i okres kredytowania. W odpowiedzi otrzymamy koszty. Upewnijmy się, że są one dla nas odpowiednie. Jeżeli tak, przechodzimy dalej.

2. Drugim krokiem będzie wypełnienie formularza wniosku. Kredytodawca poprosi nas o podanie takich informacji jak: dane osobowe, kontaktowe, adresowe, a także finansowe. Na tej podstawie możliwa jest wstępna ocena zdolności kredytowej.

3. Trzeci krok to weryfikacja tożsamości. W zależności od banku i sposobu wnioskowania online możemy być poproszeni o skorzystanie z innych metod weryfikacji. Świetnym przykładem może być Nest Bank, który oferuje kilka różnych sposobów wnioskowania. Jeżeli zdecydujemy się na rozmowę wideo, zostaniemy poproszeni o zaprezentowanie dowodu osobistego.

4. Następnie bank przechodzi do oceny zdolności kredytowej. Od niej zależy w dużej mierze decyzja kredytowa. Kiedy wszystko będzie gotowe, otrzymamy umowę do podpisania, a pieniądze wkrótce trafią na nasze konto.