KREDYTY GOTÓWKOWE BEZ BIK – RANKING KREDYTÓW BEZ SPRAWDZANIA BIK 2021

Kredyty gotówkowe bez BIK to jeden z najbardziej poszukiwanych produktów na rynku finansowym. Czy można go znaleźć? Kto oferuje kredyt gotówkowy bez BIK i dla kogo jest przeznaczony? Pojawia się wiele pytań. Poniżej znajdziesz odpowiedź na każde z nich.

 

Spis treści:

Czym są kredyty gotówkowe bez BIK?

Kredyty gotówkowe bez BIK to oferta skierowana do osób, które nie mają doskonałej historii kredytowej. Wśród potencjalnych kredytobiorców znajdują się nie tylko osoby ze złym BIK-iem, ale również te, które go nie mają. Bardzo często zadajemy sobie pytanie, dlaczego bank odrzucił nasz wniosek, skoro mamy stałe dochody? Być może odpowiedź znajduje się w bazie BIK! Należy zwrócić uwagę, że znalezienie kredytu gotówkowego bez BIK to prawdziwe wyzwanie. Banki nie udzielają wsparcia finansowego osobom, które nie są w stanie uregulować swojego zobowiązania w terminie lub po prostu istnieje takie ryzyko. Ostatecznie jednak na zdolność kredytową wpływa wiele czynników.

Jeżeli historia kredytowa nie jest doskonała, ale posiadamy odpowiednie dochody i nie mamy żadnego zadłużenia, istnieje szansa na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Okazuje się jednak, że wśród instytucji, które oferują swoim klientom kredyty bez BIK lub pożyczki, są głównie firmy pożyczkowe. Każda instytucja sprawdza swoich klientów w bazach dłużników. Nie zawsze jest to BIK, ale ewentualne negatywne wpisy i tak się nie ukryją. Znajdują się one również w bazie KRD, którą często sprawdzają kredytodawcy. Kto w takim razie może otrzymać pozabankowy kredyt bez BIK lub czasami nawet w banku?

Kto może otrzymać kredyt bez BIK?

Wśród osób, które mają szansę na kredyt bez BIK, znajdują się przede wszystkim trzy grupy klientów. Są to między innymi:

  • Osoby, które posiadają wpis w BIK na temat niewielkiej zaległości. Czasami zdarzają się wyjątkowe sytuacje, kiedy zadłużenie wynika z niedopatrzenia klienta lub jest po prostu jednorazową sytuacją. Zwróćmy uwagę, że wpis do BIK zostanie wprowadzony już 60 dni po upływie terminu płatności. Duże znaczenie ma również wartość zadłużenia. Jeżeli jest wysoka, wniosek nadal może zostać odrzucony. Wiele zależy od indywidualnych kryteriów wprowadzonych przez daną instytucję. 
  • Na kredyt gotówkowy bez BIK mają duże szanse również osoby, które nie mają żadnej historii kredytowej. Dla wielu osób jest to zaskoczenie, ale w BIK znajduje się aż 95% pozytywnych informacji. Jeżeli dla instytucji finansowej jesteśmy czystą kartą, nasz wniosek może zostać odrzucony ze względu na brak pewności, czy jesteśmy zdolni do spłaty zobowiązania. Istnieje jednak możliwość otrzymania kredytu gotówkowego bez BIKu na atrakcyjnych warunkach w przypadku niższych kwot lub po prostu zakupów na raty. 
  • Ostatnia grupa osób, które mogą otrzymać kredyt gotówkowy bez BIK, to osoby z wpisami w BIK o spłaconym już zadłużeniu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że informacje na temat zaległości widnieją w BIK nawet do 5 lat od dnia uregulowania zadłużenia. Dlatego też powinniśmy naprawdę zwracać uwagę na terminy spłaty zobowiązań!

Jak otrzymać kredyty bez BIK?

Pojawia się kolejne pytanie, jak otrzymać kredyty gotówkowe bez BIKu? Odpowiedź jest prosta. Możemy zrobić to przez internet! Warto jednak zwrócić uwagę, że możliwość wnioskowania i podpisania umowy online istnieje zazwyczaj w przypadku pozabankowych ofert. Banki oferują możliwość wypełnienia formularza kontaktowego lub wniosku, ale umowę należy podpisać stacjonarnie. Są oczywiście wyjątki takie jak: mBank, Nest Bank czy też ING Bank Śląski, ale w tym przypadku zła historia kredytowa będzie przekreślała nasze szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji. Spójrzmy zatem, jak wygląda proces wnioskowania:

1. Pierwszym krokiem jest przejście na stronę internetową danej instytucji finansowej.

2. Następnie na wirtualnym kalkulatorze wybieramy termin spłaty i kwotę. W odpowiedzi otrzymamy prognozowane koszty zobowiązania. Jeżeli nam odpowiadają, możemy przejść dalej.

3. Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza wniosku. Na tym etapie będą nam potrzebne: dane osobowe, kontaktowe, finansowe i adresowe. Jeżeli wprowadzimy wszystkie potrzebne informacje, możemy przejść dalej. 

4. Teraz przychodzi czas na weryfikację tożsamości. To, jaka metoda będzie dla nas dostępna, zależy przede wszystkim od indywidualnych ustaleń banku lub firmy pożyczkowej. Warto zwrócić uwagę, że podczas wideorozmowy wystarczy pokazać dowód osobisty. W przypadku wnioskowania online za pomocą formularza będzie konieczne wykonanie przelewu weryfikacyjnego lub połączenie za pomocą aplikacji weryfikacyjnej.

5. Po potwierdzeniu tożsamości przychodzi czas na weryfikację wniosku przez kredytodawcę i decyzję kredytową.

 

Scoring a kredyty gotówkowe bez BIKu

Na zdolność kredytową składa się nie tylko historia kredytowa, ale również szereg innych czynników. Wśród najważniejszych pojawiają się między innymi:

  • kwota i źródło dochodu,
  • koszty utrzymania gospodarstwa domowego,
  • aktualne zobowiązania względem instytucji finansowych,
  • informacje na temat zajmowanego stanowiska, stażu pracy, wykształcenia, statusu mieszkaniowego itd..

Historia kredytowa to jeden z elementów maszyny, która oblicza naszą zdolność kredytową!