KREDYTY GOTÓWKOWE BEZ BIK – RANKING KREDYTÓW BEZ SPRAWDZANIA BIK 2020

Kredyty gotówkowe bez BIK to jeden z najbardziej poszukiwanych produktów na rynku finansowym. Czy można go znaleźć? Kto oferuje kredyt gotówkowy bez BIK i dla kogo jest przeznaczony? Pojawia się wiele pytań. Poniżej znajdziesz odpowiedź na każde z nich.

 

Spis treści:

Czym są kredyty gotówkowe bez BIK?

Kredyty gotówkowe bez BIK to oferta skierowana do osób, które nie mają doskonałej historii kredytowej. Wśród potencjalnych kredytobiorców znajdują się nie tylko osoby ze złym BIK-iem, ale również te, które go nie mają. Bardzo często zadajemy sobie pytanie, dlaczego bank odrzucił nasz wniosek, skoro mamy stałe dochody? Być może odpowiedź znajduje się w bazie BIK! Należy zwrócić uwagę, że znalezienie kredytu gotówkowego bez BIK to prawdziwe wyzwanie. Banki nie udzielają wsparcia finansowego osobom, które nie są w stanie uregulować swojego zobowiązania w terminie lub po prostu istnieje takie ryzyko. Ostatecznie jednak na zdolność kredytową wpływa wiele czynników.

Jeżeli historia kredytowa nie jest doskonała, ale posiadamy odpowiednie dochody i nie mamy żadnego zadłużenia, istnieje szansa na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Okazuje się jednak, że wśród instytucji, które oferują swoim klientom kredyty bez BIK lub pożyczki, są głównie firmy pożyczkowe. Każda instytucja sprawdza swoich klientów w bazach dłużników. Nie zawsze jest to BIK, ale ewentualne negatywne wpisy i tak się nie ukryją. Znajdują się one również w bazie KRD, którą często sprawdzają kredytodawcy. Kto w takim razie może otrzymać pozabankowy kredyt bez BIK lub czasami nawet w banku?

Kto może otrzymać kredyt bez BIK?

Wśród osób, które mają szansę na kredyt bez BIK, znajdują się przede wszystkim trzy grupy klientów. Są to między innymi:

Jak otrzymać kredyty bez BIK?

Pojawia się kolejne pytanie, jak otrzymać kredyty gotówkowe bez BIKu? Odpowiedź jest prosta. Możemy zrobić to przez internet! Warto jednak zwrócić uwagę, że możliwość wnioskowania i podpisania umowy online istnieje zazwyczaj w przypadku pozabankowych ofert. Banki oferują możliwość wypełnienia formularza kontaktowego lub wniosku, ale umowę należy podpisać stacjonarnie. Są oczywiście wyjątki takie jak: mBank, Nest Bank czy też ING Bank Śląski, ale w tym przypadku zła historia kredytowa będzie przekreślała nasze szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji. Spójrzmy zatem, jak wygląda proces wnioskowania:

1. Pierwszym krokiem jest przejście na stronę internetową danej instytucji finansowej.

2. Następnie na wirtualnym kalkulatorze wybieramy termin spłaty i kwotę. W odpowiedzi otrzymamy prognozowane koszty zobowiązania. Jeżeli nam odpowiadają, możemy przejść dalej.

3. Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza wniosku. Na tym etapie będą nam potrzebne: dane osobowe, kontaktowe, finansowe i adresowe. Jeżeli wprowadzimy wszystkie potrzebne informacje, możemy przejść dalej. 

4. Teraz przychodzi czas na weryfikację tożsamości. To, jaka metoda będzie dla nas dostępna, zależy przede wszystkim od indywidualnych ustaleń banku lub firmy pożyczkowej. Warto zwrócić uwagę, że podczas wideorozmowy wystarczy pokazać dowód osobisty. W przypadku wnioskowania online za pomocą formularza będzie konieczne wykonanie przelewu weryfikacyjnego lub połączenie za pomocą aplikacji weryfikacyjnej.

5. Po potwierdzeniu tożsamości przychodzi czas na weryfikację wniosku przez kredytodawcę i decyzję kredytową.

 

Scoring a kredyty gotówkowe bez BIKu

Na zdolność kredytową składa się nie tylko historia kredytowa, ale również szereg innych czynników. Wśród najważniejszych pojawiają się między innymi:

Historia kredytowa to jeden z elementów maszyny, która oblicza naszą zdolność kredytową!