Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń to jedna z ofert banków, która charakteryzuje się formalnościami ograniczonymi do minimum. Należy jednak zaznaczyć, że nie jest dostępna w każdym banku. Dodatkowo możesz spotkać się z pewnymi ograniczeniami. Jak to wygląda? Czym jest kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

 

Spis treści:

 

Czym są kredyty gotówkowe bez zaświadczeń?

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń to wyjątkowa oferta banków, która charakteryzuje się przede wszystkim ograniczeniem formalności. Warto jednak zwrócić uwagę, że osoba wnioskująca o takie wsparcie finansowe nie jest całkowicie zwolniona z dostarczenia potwierdzenia otrzymywania dochodów. Jak to dokładnie wygląda? Zmniejszenie formalności polega na zwolnieniu z obowiązku dostarczenia zaświadczenia. Nie musisz więc mówić swojemu pracodawcy o planowanym kredycie ani prosić go o wystawienie dokumentu. Dzięki temu oszczędzasz przede wszystkim czas.

 

Pamiętaj!  Wnioskując o kredyty gotówkowe bez zaświadczeń, musisz udokumentować swój dochód. Brak obowiązku zaświadczenia nie zwalnia również z warunku, jakim jest posiadanie stałego dochodu.

 

Każdy kredytobiorca musi posiadać dochód. Jest to ważny czynnik wpływający na zdolność kredytową. Banki mają surowy scoring. Jeżeli pojawi się ryzyko braku spłaty kredytu w terminie, zaakceptowanie wniosku będzie niemożliwe. Wnioskodawca musi udowodnić, że otrzymuje wystarczający dochód, aby podołać danemu zobowiązaniu. Jeżeli tego nie zrobi, żaden bank nie rozpatrzy pozytywnie jego wniosku.

 

Dla kogo kredyt bez zaświadczeń będzie dobrym rozwiązaniem?

W tym miejscu należy rozróżnić kredyt bez zaświadczeń od pożyczki pozabankowej. Musisz wiedzieć, że nie jest to ta sama oferta. Różnią się one przede wszystkim wymaganiami względem klientów. Banki podchodzą ostrożnie do każdego wnioskodawcy. Preferują umowę o pracę. Nie możesz mieć żadnych negatywnych wpisów w bazach, a brak historii kredytowej również nie jest mile widziany – zwłaszcza w przypadku większych kwot. Jeżeli zdecydujesz się na złożenie wniosku o pożyczki pozabankowe, wymagania są nieco niższe. Masz szansę na pożyczkę bez historii kredytowej. Akceptowane są różne źródła dochodu. Wiek również nie jest przeszkodą.

 

Oprócz formalności i wymagań należy zwrócić również uwagę na różnice w dostępnych kwotach. Jeżeli zdecydujesz się na złożenie wniosku o kredyt bez zaświadczeń, możesz otrzymać znacznie wyższe kwoty niż w przypadku pożyczek pozabankowych. Kredytodawcy proponują swoim klientom kredyty w wysokości nawet 250 000 zł! Należy jednak podkreślić, że zachowują przy tym ostrożność i nie zawsze najwyższe kwoty możesz otrzymać bez dostarczenia odpowiedniego zaświadczenia o zarobkach.

 

To ważne!  Jeżeli chcesz otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, musisz wziąć pod uwagę, że maksymalna kwota 250 000 zł będzie niedostępna. Z kolei potwierdzenie wysokości wynagrodzenia to obowiązek podczas wnioskowania o dowolną kwotę.

 

Czy da się zaciągnąć kredyty gotówkowe bez zaświadczeń?

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń jest możliwy. W takiej sytuacji banki wymagają zazwyczaj dostarczenia alternatywnego dokumentu oraz uzupełnienia odpowiedniego oświadczenia. Jakie dokumenty mogą być akceptowane? Wszystko zależy tak naprawdę od wewnętrznych ustaleń banków. Warto jednak wymienić najczęstsze rozwiązania. Wśród nich pojawiają się:

  • wyciąg z konta bankowego, na które wnioskodawca otrzymuje wynagrodzenie, dokument musi obejmować zazwyczaj ostatnie 3-6 miesięcy,
  • PIT za ostatni rok to rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne, ponieważ każdy z nas ma obowiązek rozliczenia podatkowego i posiada taki dokument,
  • druki ZUS RMUA lub paski płacowe z ostatnich 3 miesięcy,
  • zaświadczenie z ZUS o zgłoszeniu obowiązkowych ubezpieczeń zawierające wysokość podstawy naliczania składek,
  • umowy o dzieło lub umowy zlecenia zawarte w ostatnich 6 miesiącach lub rachunki potwierdzające otrzymanie wynagrodzenia za ten okres.

 

Jakie wymagania należy spełniać, wnioskując o kredyty bez zaświadczeń?

Wiele zależy od wewnętrznych ustaleń banków. Można jednak zwrócić uwagę na podstawowe wymagania, jakie pojawiają się w ramach różnych ofert. Wnioskodawca musi mieć zazwyczaj ukończone co najmniej 18 lat. W przypadku banków ten wiek okazuje się zazwyczaj niewystarczający przy wyższych kwotach i niektórzy kredytodawcy podnoszą go nawet do 25 roku życia. Każdy musi również posiadać obywatelstwo Polski oraz miejsce zamieszkania na jej terytorium. Pojawiają się pewne wyjątki, ale zazwyczaj spełnienie tego warunku jest obowiązkowe. 

 

Ban sprawdza również historię kredytową każdego klienta. Jeżeli pojawiają się w niej negatywne wpisy, wniosek zostanie odrzucony. Brak jakiejkolwiek historii kredytowej również może stanowić problem. Oprócz tego niezbędne jest posiadanie stałego źródła dochodu, co było obszernie omawiane w artykule.

 

To ważne! Pamiętaj również o dodatkowych wymaganiach dotyczących kwestii technicznych. Aby złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, niezbędne jest posiadanie ważnego numeru telefonu komórkowego, adresu e-mail oraz konta bankowego.