Wzięcie kredytu hipotecznego wiąże się z ogromną odpowiedzialnością finansową, której podejmujemy się względem banku. Takie zobowiązanie zaciągane jest na zakup mieszkania lub domu. Ze względu na wysoką kwotę, jego spłata wynosi kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Bardzo ważne jest zatem dokładne przeanalizowanie poszczególnych ofert kredytu hipotecznego, zanim zdecydujemy się wybrać określaną ofertę. Zbyt pochopne wybranie takiej pożyczki będzie wiązało się z ryzykiem popadnięcia w kłopoty finansowe. Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję związaną z zaciągnięciem kredytu hipotecznego, starannie przeanalizuj swoje możliwości oraz domowy budżet.

Parametry, na które warto zwrócić uwagę

Będąc na etapie zastanawiania się nad wzięciem kredytu hipotecznego, na pewno jesteś ciekaw czym tak właściwie kierować się podczas wyboru takiego produktu. To właśnie znajomość najważniejszych parametrów kredytu hipotecznego pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzję. Na co zatem zwracać uwagę podczas samodzielnej analizy danej oferty kredytowej?

Najważniejsze jest poznanie wymagań banku. Należy tego dokonać w sposób świadomy i rzetelny. Pobieżne przeczytanie wymagań odnośnie zakresu Twojej zdolności kredytowej nie będzie zatem odpowiednie. Koniecznie sprawdź jakie kryteria musisz spełnić, aby uzyskać kredyt w danym banku. Rodzaj podpisanej umowy z pracodawcą, a także czas jej trwania to najważniejsze kryterium. Czas trwania takiego zobowiązania będzie dla Ciebie najistotniejszy, nie zapominaj jednak o pozostałych kwestiach. Zwróć więc uwagę na wysokość: wkładu własnego, oprocentowania, RRSO, prowizji bankowej oraz ubezpieczenia kredytu i dodatkowe opłaty.

To wszystko Cię przerasta? Skorzystaj z pomocy!

Nie ma co się oszukiwać – znalezienie korzystnej oferty kredytu przez osobę niedoświadczoną nie jest proste. Co prawda możemy posłużyć się dobrą radą znajomych, albo wiedzą zaczerpniętą z różnych stron internetowych. Zdobyta w ten sposób wiedza nie nauczy nas jednak sztuki prawidłowej negocjacji i nie pomoże w znalezieniu najlepszej oferty kredytu. Zamiast więc działać samodzielnie, dużo lepszym wyjściem jest powierzenie spraw kredytowych doświadczonemu specjaliście.

Eksperci finansowi z Multikredyt.pl  wiedzą jak działają poszczególne banki. Mają świadomość tego, w jaki sposób należy prowadzić negocjacje, aby uzyskać korzystne warunki kredytu i nic na tym nie stracić. Jeśli więc zależy Ci na wyborze kredytu hipotecznego dopasowanego do Twoich potrzeb – skorzystaj z pomocy doradcy finansowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *