Wydaje się, że w dobie Internetu, najnowocześniejszej technologii i bycia online, tradycyjne sposoby udzielania pożyczek odeszły już dawno do lamusa. Kiedyś, aby zaciągnąć zobowiązanie pracownik instytucji świadczącej tego typu usługę składał klientowi wizytę w jego domu. To właśnie tam dochodziło do rozmowy na temat warunków pożyczki, podpisania umowy i wypłacenia środków. Tymczasem wiele firm nadal oferuje tego typu rozwiązanie. Większość łączy jednak przeszłość ze współczesnością. Sprawdź, czym dokładnie charakteryzuje się pożyczka w domu klienta.

Nie każdy z klientów chce otrzymać pożyczkę przelewem na rachunek bankowy. Mimo, że większość firm pożyczkowych wymaga od wnioskodawców posiadania konta, wiele z nich dopuszcza możliwość dostarczenia gotówki do domu pożyczkobiorcy. Usługa ta w pewnym sensie przypomina dawną, jak widać, aktualną jeszcze metodę udzielania wsparcia finansowego.

Polski pożyczkobiorca

Nasi rodacy cenią sobie bezpieczeństwo, ale i wygodę. Z tego powodu coraz więcej usług, w tym tych związanych z branżą pożyczkową, oferuje się za pośrednictwem Internetu. Taka forma pomocy pieniężnej stała się w Polsce równie popularna, jak kiedyś kredyty bankowe. Do jej głównych zalet należą ograniczone do niezbędnego minimum formalności, błyskawiczny proces decyzyjny i atrakcyjne warunki umowy. Co jednak w przypadku, gdy ktoś nie ma dostępu do Internetu lub założonego konta bankowego, a chciałby skorzystać z rozwiązania, które proponuje instytucja pozabankowa?

Pożyczka do domu klienta? To nadal możliwe!

Problem taki dotyka przede wszystkim osoby starsze. Gdy rynek pożyczkowy dopiero zdobywał klientów, wszelkie formalności załatwiało się z konsultantem firmy osobiście. Wystarczył telefon do instytucji i umówienie się z pracownikiem u siebie w domu. Okazuje się, że ta metoda udzielania pożyczki jest nadal w modzie. Wykorzystuje ją wiele firm. Zdają sobie bowiem sprawę z tego, że łącząc nowoczesność z bardziej tradycyjnym świadczeniem usług, docierają do szerszego grona klientów.

Pożyczki do domu – na czym polega?

Do tematu można podejść na dwa sposoby. Odpowiedź na pytanie, jak wyglądają pożyczki w domu klienta nie jest bowiem oczywista. Po pierwsze, wciąż funkcjonują firmy, które wysyłają swoich przedstawicieli w teren. Zainteresowany wzięciem pożyczki konsument może wykonać telefon i umówić się z konsultantem na przykład u siebie w domu. Wbrew pozorom rozwiązanie to cieszy się nadal dużą popularnością. W drugim wariancie mamy do czynienia z procesem polegającym na konieczności zarejestrowania się potencjalnego pożyczkobiorcy na stronie internetowej firmy. Następnie, po wypełnieniu stosownego wniosku z zaznaczeniem, że pieniądze mają zostać wypłacone w domu klienta, dochodzi do spotkania z przedstawicielem.

Szybkie pożyczki w domu klienta – kto może skorzystać?

Nie ma tutaj żadnych ograniczeń czy wytycznych. Usługa jest ogólnodostępna, a instytucjom finansowym tak bardzo zależy na klientach, że przyciągają ich w różny sposób. Pożyczki do domu klienta adresowane są przede wszystkim do osób, które nie posiadają rachunku bankowego. To zazwyczaj starsi, często schorowani, ludzie. Do grupy pożyczkobiorców sięgających po szybkie pożyczki w domu klienta należą również ci, którym komornik zajął konto w banku. Tego typu rozwiązanie staje się dla nich szansą na uzyskanie dodatkowego zastrzyku finansowego. Wielu konsumentów ponadto trzyma się dawnych reguł życia, nie akceptuje najnowszych wynalazków nowoczesnego świata, woli podejść do tematu tradycyjnie. Osoby te o wiele bardziej ufają przedstawicielowi firmy, który spotka się z nimi osobiście, wypije herbatę i poinformuje o szczegółach oferty.

Pożyczka do domu tylko do rąk własnych

Warte podkreślenia jest to, że firmy pożyczkowe zastrzegają sobie, że środki, o które wnioskował klient, mogą trafić wyłącznie w jego ręce. Oznacza to, że od początku do końca w procedurze ubiegania się o wsparcie finansowe musi uczestniczyć główny zainteresowany. Pracownik instytucji nie wyda gotówki osobie trzeciej. Niektóre firmy dopuszczają natomiast wyjątki od tej zasady. Chodzi przede wszystkim o sytuację, gdy pożyczkobiorca upoważni kogoś do odbioru pieniędzy w jego imieniu.

Pożyczka w domu klienta a wyższe koszty

Przed wybraniem firmy, klient powinien zapoznać się ze szczegółami jej oferty oraz warunkami umowy pożyczkowej, w tym z kosztami całkowitymi zobowiązania. Wielokrotnie bowiem instytucje doliczają opłatę za wizytę ich przedstawiciela w domu pożyczkobiorcy. Wygoda klienta ma więc swoją cenę, której wysokość lepiej odpowiednio wcześniej sprawdzić.

Jak wygląda spłata zobowiązania?

Czy za usługą polegającą na dostarczeniu pożyczonej gotówki do domu klienta, idzie możliwość zwrotu należności w ten sam sposób? Nie we wszystkich przypadkach. Warto jeszcze przed podpisaniem umowy zapytać o tę kwestię pracownika firmy pożyczkowej. Większość instytucji w przypadku pożyczki do domu klienta pozwala na spłatę zobowiązania do rąk swojego pracownika. W tej sytuacji należy odpowiednio wcześniej umówić się z konsultantem. Ważne jest bowiem zachowanie wyznaczonych terminów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *