Studia to nie tylko czas podejmowania ważnych decyzji, nauki i zawierania nowych znajomości. To również etap, kiedy trzeba zmierzyć się z dużymi, często niespodziewanymi, wydatkami. Wynajem stancji, opłacenie czesnego i realizowanie zamierzonych – mniej i bardziej istotnych – inwestycji wymaga wkładu finansowego. Wtedy z pomocą przychodzą pożyczki dla studentów.

Pożyczki dla studentów – co warto wiedzieć?

Najważniejsze jest to, że rynek pożyczek studenckich poszerza się z roku na rok. Coraz większa liczba firm pożyczkowych tworzy swoje oferty tak, żeby mogli skorzystać z nich ci, którzy najczęściej są dopiero na początku swojej drogi zawodowej. Warto przy tym pamiętać, że korzystanie z tych produktów finansowych obostrzone jest regulaminem, który należy dokładnie przeczytać. Zdarza się, że młoda osoba ma obowiązek znalezienia żyrantów, ale na szczęście nie jest to wymóg. Dodatkowo wiele firm pożyczkowych służy wsparciem nawet tym osobom, które nie mają jeszcze historii kredytowej.

Pożyczki dla studentów – jakie dokumenty trzeba przygotować?

Wprawdzie pożyczka dla studenta nie wymaga od wnioskodawcy spełnienia zbyt wielu warunków, ale nie jest zupełnie wolna od wymogów formalnych. Z pewnością należy posługiwać się ważnym dowodem osobistym. Najczęściej właśnie on jest najważniejszym dokumentem, którego wymaga urzędnik. Niektóre firmy weryfikują także wysokość dochodów, jednak nie pytają o dokumenty, które miałyby je potwierdzać. Nie trzeba zatem przedstawiać zaświadczenia o dochodach itp. Zatem najczęściej składa się pewną deklarację dotyczącą comiesięcznych wpływów, ale nie trzeba ich potwierdzać oficjalnymi pismami i wyciągami z konta.

Chwilówka dla studenta online

Decydując się na pożyczkę, osoba będąca na studiach ma kilka możliwości. Może oczywiście udać się do banku, ale tam trzeba sprostać wielu, wyszukanym kryteriom. Należy też być osobą dokumentującą zdolność kredytową, zatem niewielu studentów skorzysta z tej możliwości. Można też udać się do punktu stacjonarnego, gdzie oferowane są pożyczki pozabankowe lub załatwić wszelkie formalności przez Internet. Ta ostatnia możliwość jest najwygodniejsza i pozwala na to, by maksymalnie szybko dopilnować wszelkich formalności. Ponadto wszystkie formularze wypełnia się, korzystając z komputera, tabletu lub smartfona. To naprawdę bardzo wygodne.

Pożyczka dla studenta bez dochodów

Brak stałych, comiesięcznych wpływów na konto to bolączka wielu studentów. Na szczęście problem ten nie stoi na przeszkodzie do uzyskania upragnionej pomocy finansowej. Dzieje się tak dlatego, że większość firm pożyczkowych działających w Internecie wymaga od osoby składającej wniosek jedynie dowodu osobistego, polskiego obywatelstwa, konta bankowego i numeru telefonu komórkowego. To właśnie te informacje wpisuje się w większości formularzy dostępnych online. Dobrze pamiętać, że każdy wniosek jest przecież weryfikowany przez pracownika firmy, a nie maszynę, zatem często jest on akceptowany, nawet gdy sytuacja wydaje się beznadziejna. Warto sprawdzić różne przedsiębiorstwa finansowe i znaleźć to, które odpowiada nam najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *