Pożyczki bez baz dłużników 2021

Pożyczki bez baz to jeden z najczęściej poszukiwanych produktów finansowych. Jeżeli zakładamy dosłowne znaczenie tej oferty, możemy spodziewać, że otrzymamy pożyczkę bez weryfikacji w rejestrach. Jak jest w rzeczywistości? Czym są pożyczki bez baz?

 

Spis treści:

Czym są pożyczki bez baz?

Pożyczki bez baz to rozwiązanie dla osób, które nie mają doskonałej historii kredytowej. Należy zaznaczyć, że jest to główny z czynników wpływających na zdolność kredytową. Jeżeli będzie ona niewystarczająca, wniosek zostanie odrzucony. Każdy pożyczkodawca ma obowiązek zweryfikować swoich klientów pod kątem zdolności do spłaty zaciągniętego zobowiązania. W tym celu korzystają one z trzech źródeł informacji. Są to: informacje udostępnione przez klientów we wnioskach, dokumenty przekazane pożyczkodawcy, a także informacje w bazach informacji kredytowej i gospodarczej. 

Pamiętaj! Każdy pożyczkodawca sprawdza bazy dłużników. Zdarza się jednak, że weryfikacji nie są poddawane wszystkie rejestry, a jedynie kilka wybranych. W tej sytuacji można mówić przykładowo o pożyczkach bez baz BIK, BIG.

Należy zaznaczyć, że obecnie w Polsce funkcjonuje 7 głównych rejestrów. Wśród nich wymienia się: BIK, BIG InfoMonitor, KRD, ERIF, KBIG, ZBP oraz KRDN. Jeżeli posiadamy negatywny wpis w jednym z nich, może pojawić się problem z otrzymaniem pozytywnej decyzji kredytowej. Warto również zwrócić uwagę, że pożyczkodawcy oferujący pożyczki ratalne mają większe wymagania wobec swoich klientów niż Ci oferujący chwilówki.

 

Kto może otrzymać pożyczki bez baz? 

Jeżeli szukasz pożyczki bez baz, musisz wiedzieć, że nie każdy może ją otrzymać. Pod tym produktem kryje się nie tylko oferta bez weryfikacji wszystkich baz, ale również produkt dla osób bez doskonałej zdolności kredytowej. Wiele osób decyduje się na poszukiwanie takiego produktu po tym, jak bank odrzucił ich wniosek. Firmy pożyczkowe charakteryzują się przede wszystkim łagodniejszymi kryteriami wobec klientów. Dlatego też wiele osób decyduje się na to rozwiązanie, zamiast tradycyjnego kredytu.

Kto może otrzymać pożyczki bez baz? Klientów można podzielić w tym przypadku na trzy podstawowe grupy. Są to:

  • osoby, które nie mają żadnych wpisów w bazach – należy pamiętać, że bez historii kredytowej trudno otrzymać potrzebne pieniądze w banku! W BIK gromadzone są nie tylko negatywne, ale również pozytywne informacje. Stanowią one niemal 90% wszystkich danych.
  • klienci z negatywnymi wpisami w bazach, które są jednorazowe i prawdopodobnie wynikają z niedopatrzenia wnioskodawcy,
  • osoby, które w bazach dłużników mają informacje na temat spłaconego już zadłużenia. 

Wielu wnioskodawców zapomina, że BIK przechowuje dane o zadłużeniach nawet do 5 lat od uregulowania zobowiązania. Dlatego zanim złożymy wniosek, warto upewnić się, jak wygląda nasza historia kredytowa w BIK.

 

Kiedy warto szukać pożyczki bez baz KRD i BIK?

W tym miejscu warto podkreślić, że KRD to jeden z rejestrów podlegających pod BIG. Dlaczego jest to tak ważne? BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, zbiera informacje wyłącznie o zobowiązaniach w obszarze rynku finansowego. Dostarczają je: banki komercyjne i spółdzielcze, SKOK-i, firmy pożyczkowe, leasingowe i faktoringowe. W BIK znajdują się nie tylko negatywne, ale również pozytywne informacje na temat zobowiązań Polaków. Dlatego też sprawdzanie w BIK może być dla nas nawet korzystne. W przypadku KRD BIG mamy do czynienia z informacjami gospodarczymi! 

Ponadto jest to typowy rejestr dłużników. Jeżeli nasze dane znajdują się na tej liście, oznacza to, że nie spłaciliśmy jednego ze swoich zobowiązań w terminie. Pożyczki bez sprawdzania w KRD i BIK mogą przydać się, kiedy spóźniliśmy się z uregulowaniem jakiegokolwiek zadłużenia. BIG odnotowuje zaległości nawet po 30 dniach zwłoki. Jeżeli chodzi o BIK, możesz trafić do bazy po opóźnieniu wynoszącym 60 dni. Należy jednak podkreślić, że 30 dni przed wpisem zostaniemy poinformowani o takim zamiarze. Kto może Cię wpisać do bazy BIG? Wśród takich podmiotów znajdują się: firmy telekomunikacyjne, sądy, gminy, dostawcy energii, kontrahenci, a także osoby fizyczne.

 

Jak szybko otrzymać pożyczki bez sprawdzania baz dłużników?

Jeżeli zależy Ci na ekspresowej pożyczce bez sprawdzania baz dłużników, musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pierwsza z nich to sprawdzenie godzin pracy pożyczkodawcy. Pamiętaj, że tylko wtedy firma pożyczkowa rozpatruje wnioski! Jeżeli tego nie sprawdzimy, może okazać się, że czas oczekiwania na decyzję kredytową przedłuży się do kolejnego dnia roboczego. Druga zasada to upewnienie się, że pożyczkodawca pracuje również w weekendy! Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, kiedy mamy zamiar złożyć wniosek w sobotę lub niedzielę. Jeżeli tego nie sprawdzimy i okaże się, że firma jest nieczynna w weekendy, na rozpatrzenie wniosku będziemy musieli poczekać do kolejnego dnia roboczego.

 

Trzecia zasada to sprawdzenie dostępnych metod weryfikacji oraz realizacji wypłaty pożyczki bez baz online. Najszybsze w tym przypadku będą aplikacje do weryfikacji natychmiastowej oraz system przelewów ekspresowych. W ten sposób możemy uniknąć sesji Elixir, a pieniądze trafią na nasze konto nawet w dniu otrzymania decyzji kredytowej! W innym przypadku czas oczekiwania może się przedłużyć nawet do 48 godzin.