Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach online

 

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach online to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą otrzymać potrzebne pieniądze w krótkim czasie. Formalności ograniczone do minimum usprawniają proces wnioskowania. Dzięki temu możesz otrzymać potrzebne pieniądze nawet w dniu złożenia wniosku. Jak to działa? Sprawdź najważniejsze informacje o pożyczce bez zaświadczeń!

 

Spis treści:

Czym są pożyczki bez zaświadczeń?

Pożyczki bez zaświadczeń to oferta, która pozwoli Ci otrzymać potrzebne pieniądze szybko i bez zbędnych formalności. Wielu klientów właśnie z tego powodu decyduje się na wybór firm pożyczkowych zamiast banków. Banki wymagają od swoich klientów zazwyczaj całego kompletu dokumentów, wśród których znajduje się również zaświadczenie o dochodach z miejsca pracy. Jest to dokument wystawiany przez pracodawcę na prośbę pracownika. W takiej sytuacji musisz przyznać swojemu szefowi, że chcesz zaciągnąć pożyczkę. To jeden z powodów, dla których klienci decydują się na inne rozwiązania.

 

Pamiętaj!  Pracodawca ma prawo odmówić wystawienia zaświadczenia o dochodach.

 

Aby uniknąć nieporozumień oraz informowania pracodawcy o zaciągnięciu zobowiązania, warto zdecydować się na pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Dzięki temu:

 

 • zmniejszają się formalności związane z wnioskowaniem,
 • nie musisz informować pracodawcy o zaciągnięciu pożyczki,
 • proces wnioskowania przebiega szybciej,
 • jest możliwe dopełnienie wszelkich formalności przez internet, a jedynymi potrzebnymi dokumentami stają się: dowód osobisty oraz wypełniony wniosek.

 

Czy pożyczka bez zaświadczeń o dochodach to brak dochodów?

Wśród potencjalnych pożyczkobiorców pojawia się również pytanie, czy w takiej sytuacji pożyczka bez zaświadczeń oznacza brak dochodów? Odpowiedź brzmi to zależy. Jeżeli nie podejmujesz pracy zarobkowej, nie uzyskujesz z tego tytułu dochodu, nadal masz szansę na otrzymanie pożyczki bez zaświadczeń. Musisz jednak wykazać, że otrzymujesz rentę lub emeryturę. W takiej sytuacji to one są Twoim dochodem, ale niewynikającym z aktywnej pracy zarobkowej. 

 

To ważne! Jednocześnie należy podkreślić, że osoba bez żadnych dochodów, która nie otrzymuje renty lub emerytury, nie dostanie pozytywnej decyzji kredytowej.

 

Jakie źródła dochodu akceptują pożyczkodawcy w ramach pożyczki bez zaświadczeń?

Warto zwrócić uwagę, jakie dochody są akceptowane przez pożyczkodawców. Banki preferują zazwyczaj klientów posiadających zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Najlepiej, aby była to umowa o pracę podpisana na czas nieokreślony. Jak wygląda sytuacja w przypadku klientów firm pozabankowych? Wiele zależy od indywidualnych zasad wprowadzonych przez pożyczkodawcę. Można jednak zauważyć, że są to:

 • umowa o pracę,
 • emerytura lub renta,
 • umowa o dzieło,
 • umowa zlecenie, 
 • własna działalność gospodarcza,
 • praca dorywcza,
 • inne źródła dochodu, od których odprowadzany jest podatek,
 • inne źródła dochodu, na przykład: alimenty, świadczenia 500+.

 

Jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać pożyczki bez zaświadczeń?

Zanim złożysz wniosek, pamiętaj również o innych warunkach, jakie musisz spełniać. Są one charakterystyczne dla niemal wszystkich ofert dostępnych na rynku. Po pierwsze potencjalny pożyczkobiorca musi posiadać obywatelstwo Polski. Oferty dla obcokrajowców są rzadkością. Następnie pożyczkodawca musi mieć ukończone co najmniej 18 lat oraz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. W tym przypadku należy jednak zwrócić uwagę, że niektórzy pożyczkodawcy podnoszą limit wieku nawet do 21 czy też 25 lat. Kolejny warunek, o którym musisz pamiętać, to posiadanie miejsca zamieszkania na terytorium Polski. 

 

Oprócz tego ważnym elementem są omawiane w tym artykule dochody. Musisz posiadać odpowiednie zarobki, emeryturę lub rentę, które pozwolą Ci na terminową spłatę zobowiązania. Drugą kwestią, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, jest historia kredytowa. Musisz pamiętać, że negatywne wpisy w bazach mogą zdecydować o odrzuceniu wniosku.

 

To ważne!  Wynik oceny zdolności kredytowej to jeden z najistotniejszych parametrów, który wpływa na decyzję kredytową.

 

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach online – jak złożyć wniosek?

Jak wygląda składanie wniosku o pożyczki bez zaświadczeń o dochodach online? To prosty proces, który nie powinien sprawić Ci żadnych kłopotów. Jedyne, czego potrzebujesz, to ważny dowód osobisty i urządzenie z dostępem do internetu. Spójrz na poniższą instrukcję, która ułatwi Ci przejście przez cały ten proces:

 

1. Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest przejście na stronę internetową pożyczkodawcy. Znajdziesz na niej najważniejsze informacje oraz wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków należy ustalić termin spłaty oraz kwotę pożyczki. W odpowiedzi otrzymasz koszty, z jakimi wiąże się zobowiązanie. 

 

2. Drugim krokiem jest wypełnienie formularza wniosku, w którym należy uwzględnić takie informacje jak: dane osobowe, kontaktowe, adresowe oraz finansowe. Na ich podstawie jest możliwa wstępna weryfikacja zdolności kredytowej.

 

3. Trzeci krok, jaki należy podjąć, to weryfikacja tożsamości. Najczęściej możesz spotkać się z obowiązkiem wykonania przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 gr, 10 gr lub 1 zł, weryfikacją za pomocą specjalnej aplikacji.

4. Ostatni krok to oczekiwanie na decyzję kredytową. Jeżeli będzie pozytywna, pieniądze trafią na Twoje konto nawet w ciągu 24 godzin.