Pożyczki dla zadłużonych online – lista pożyczek pozabankowych przez internet!

Pożyczki dla zadłużonych online to produkt poszukiwany przez wiele osób. Wśród nich znajdują się również klienci, których wnioski zostały wcześniej odrzucone przez bank. Osobą zadłużoną można nazwać jednak każdą osobę posiadającą jakiekolwiek zobowiązanie względem instytucji finansowych. Czy takie osoby mają szansę na kolejną pożyczkę? Czy osoba z długami może otrzymać pożyczkę? Sprawdźmy!

 

Spis treści:

 

Czym są pożyczki dla zadłużonych online?

Pożyczki dla zadłużonych online to oferta, którą można znaleźć w pozabankowych firmach pożyczkowych. Możesz być pewien, że jako osoba zadłużona nie masz szans na otrzymanie wsparcia finansowego z banku. Z kolei pożyczkodawcy z sektora pozabankowego umożliwiają otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej zarówno klientom posiadającym kilka aktywnych zobowiązań, jak i nierzadko wpisy w bazach dłużników. Należy przy tym pamiętać, że każda instytucja finansowa ma obowiązek przeanalizować swojego klienta pod kątem zdolności kredytowej.

To ważne! Jeżeli Twoja zdolność kredytowa wskazuje jednoznacznie, że nie będziesz w stanie spłacić zobowiązania w terminie, nie otrzymasz pożyczki nawet w firmie pożyczkowej!

Zwróć uwagę, czym charakteryzują się pożyczki dla zadłużonych online. Należy podkreślić, że jest to inny produkt niż chwilówka. Wyróżnia się przede wszystkim długim okresem kredytowania. Najdłuższym terminem spłaty dostępnym na rynku pozabankowym jest 60 miesięcy. Oznacza to, że przyjdzie Ci spłacać zobowiązanie w 60 równych ratach miesięcznych. W związku z dłuższym okresem kredytowania możesz otrzymać również wyższą kwotę. Pożyczka ratalna dla zadłużonych może wynosić nawet 60 000 zł.

Pamiętaj!  Pożyczkodawca może zaproponować inne parametry pożyczki, jeżeli ze zdolności kredytowej wynika niemożność spłaty takiego zobowiązania w terminie.

Do kogo są skierowane pożyczki dla zadłużonych?

Pożyczki dla zadłużonych są skierowane zazwyczaj do trzech grup klientów. Każdą z nich łączy fakt, że tacy wnioskodawcy mogli zostać wcześniej odrzuceni przez banki. Spójrzmy:

  • Osoby, które mają aktywne zobowiązania finansowe na wysoką kwotę. Im więcej zaciągnęliśmy produktów finansowych, tym bardziej obniżona będzie nasza zdolność kredytowa. W rezultacie możemy otrzymać negatywną decyzję kredytową. Warto jednak zwrócić uwagę, że firmy pożyczkowe wprowadzają dla swoich klientów łagodniejszy scoring niż banki. To, że instytucja bankowa odrzuciła Twój wniosek, nie oznacza, że firma pożyczkowa też to zrobi.

  • Klienci z wpisami w BIK o spłaconym już zadłużeniu. Pamiętaj, że kiedy trafisz do bazy BIK, informacje na temat zadłużenia będą udostępniane nawet do 5 lat od dnia uregulowania zobowiązania. Taka informacja może wpłynąć na negatywną decyzję instytucji finansowej.

  • Ostatnią grupą są osoby, które po prostu mają wpisy w BIK o zadłużeniu. Warto jednak zaznaczyć, że nie dotyczy to wszystkich. Jeżeli masz wpis w BIK o nieterminowej spłacie jednej raty, co wynika być może z niedopatrzenia, masz szansę na pozytywną decyzję w firmie pożyczkowej. Jednocześnie należy podkreślić, że banki nie akceptują żadnego negatywnego wpisu w bazach.

Pożyczka dla zadłużonych – warunki

Warunki, jakie musi spełniać pożyczkobiorca, są standardowe i dotyczą zazwyczaj każdego zobowiązania. O produkty finansowe dostępne w pozabankowych firmach pożyczkowych mogą wnioskować zazwyczaj tylko obywatele Polski. Dodatkowo muszą spełniać warunek dotyczący wieku. Nie możesz mieć mniej niż 18 lat. Jednocześnie niektórzy pożyczkodawcy podnoszą ten próg wieku nawet do 23 czy 25 lat. Ponadto musisz mieć miejsce zamieszkania na terytorium Polski. Oprócz tego pożyczkodawcy wymagają posiadania stałego źródła dochodu, który pozwoli Ci na terminową spłatę zobowiązania. 

Pamiętaj! Nie musi to być umowa o pracę, ale pożyczkodawca chce mieć pewność, że przez cały okres kredytowania będziesz miał pieniądze na spłatę pożyczki.

Ważna jest również historia kredytowa. Pożyczkodawca zweryfikuje, jak prezentuje się nasza zdolność do terminowej spłaty zaciągniętych zobowiązań. Poza tymi kryteriami musisz przygotować również: adres e–mail, numer telefonu komórkowego, numer konta bankowego oraz ważny dowód tożsamości. Z takim zapleczem możesz przystąpić do wnioskowania

Jak złożyć wniosek o pożyczki dla zadłużonych przez internet?

Pożyczki dla zadłużonych przez internet to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie dotrzeć do instytucji finansowej w godzinach jej pracy lub po prostu chcą szybko dopełnić wszelkich formalności. Jak złożyć wniosek o pożyczki dla zadłużonych przez internet? Spójrzmy:

1. Pierwszym krokiem będzie przejście na stronę internetową pożyczkodawcy. 

2. Za pomocą suwaków należy ustalić kwotę i okres kredytowania. Sprawdź koszt. Jeżeli wszystko się zgadza, możesz przejść dalej.

3. Kolejny krok to wypełnianie formularza wniosku. Zostaniesz zobowiązany do wprowadzenia danych osobowych, kontaktowych, adresowych i finansowych.

4. Następnie musisz zweryfikować swoją tożsamość. Najpopularniejszymi metodami są: przelew weryfikacyjny oraz aplikacja do weryfikacji ekspresowej.

5. Jeżeli wykonasz wszystkie powyższe kroki, pozostaje Ci czekać na odpowiedź pożyczkodawcy. W przypadku pozytywnej pieniądze trafią na Twoje konto nawet w ciągu 24 godzin.