Pożyczka na dowód przez internet

Pożyczka na dowód przez internet to jedna z ofert, która gwarantuje minimum formalności i szybki proces wnioskowania. Nie musisz nawet wychodzić z domu, aby dopełnić wszelkich formalności. Jak dokładnie działa pożyczka na dowód przez internet?

 

Spis treści:

 

Czym jest pożyczka na dowód przez internet?

 

Pożyczka na dowód przez internet to doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują szybkiego wsparcia finansowego. Dlaczego? Po pierwsze formalności. W tym przypadku są ograniczone do niezbędnego minimum. Nie musisz dostarczać żadnych dodatkowych dokumentów. Jedyne, czego wymaga od Ciebie pożyczkodawca, to dowód osobisty oraz wypełniony wniosek o pożyczkę. W przypadku banków nierzadko musisz dostarczyć również zaświadczenia z miejsca pracy i inne dokumenty potwierdzające dochód. W przypadku pożyczek na dowód przez internet nie będzie to konieczne. 

 

Pamiętaj! Niektóre firmy pożyczkowe wymagają od swoich klientów dostarczenia wyciągów z konta bankowego lub innych pośrednich dokumentów potwierdzających dochód.

 

Po drugie przez internet. Kiedy decydujesz się na złożenie wniosku o pożyczki na dowód przez internet, musisz mieć ważny dowód osobisty oraz urządzenie podpięte do internetu. Pożyczkodawcy pozabankowi przenieśli swoją działalność do sieci. Oznacza to, że wnioski są dostępne całodobowo na ich stronach internetowych. Wystarczy jedno kliknięcie, aby przejść do formalności. Ponadto cały proces aż do podpisania umowy odbywa się w internecie. Nie musisz wychodzić do placówki firmy, aby podpisać dokumenty. Dzięki temu cały proces wnioskowania przebiega sprawnie, a ty nie musisz nawet wychodzić z domu.

 

Pożyczka na dowód przez internet – warunki

 

Każdy wnioskodawca musi spełniać kilka podstawowych warunków, aby mieć szansę na pozytywną decyzję kredytową. Podstawowym z nich jest posiadanie obywatelstwa Polski. Oznacza to, że obcokrajowcy nie mają raczej szans na otrzymanie wsparcia finansowego. Wyjątkiem są nieliczni pożyczkodawcy, którzy dopuszczają możliwość złożenia wniosku przez osobę z Ukrainy. Oprócz tego klienci muszą mieć ukończone co najmniej 18 lat. Należy jednak podkreślić, że może to nie wystarczyć! Aby ograniczyć ryzyko do minimum, niektórzy pożyczkodawcy zdecydowali się na podniesienie tego progu do 21 czy nawet 25 lat.

 

Poza tymi warunkami musisz mieć na uwadze konieczność posiadania miejsca zamieszkania na terytorium Polski, ważnego numeru telefonu komórkowego, adresu e-mail oraz konta bankowego. Zwróć uwagę również na czynniki wpływające na zdolność kredytową. Są to: historia kredytowa oraz stałe źródło dochodu. Potencjalny pożyczkobiorca nie może mieć negatywnych wpisów w bazach. Jeżeli masz zaległości odnotowane w bazach BIK, nie otrzymasz potrzebnego wsparcia finansowego w większości firm pożyczkowych. 

 

Czy pożyczka na dowód bez dochodów jest możliwa?

 

Powyżej wspomnieliśmy, że na zdolność kredytową wpływa również dochód. Wśród wnioskodawców pojawia się jednak pewna wątpliwość. Wielu pożyczkodawców zwolniło swoich klientów z obowiązku dostarczania zaświadczeń o dochodach. W takiej sytuacji nie musisz po prostu przedkładać dokumentów z miejsca pracy. Nie oznacza to jednak, że wniosek od osoby bez żadnych dochodów zostanie zaakceptowany! Każdy wnioskodawca musi być w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Jeżeli pojawia się ryzyko, że będzie to niemożliwe, żaden pożyczkodawca nie zaakceptuje takiego zgłoszenia.

 

Pamiętaj! Pożyczkodawcy akceptują wnioski również od osób, które nie są zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Możesz otrzymać potrzebne pieniądze w przypadku: umów cywilnoprawnych, renty, emerytury.

 

Potwierdzeniem osiąganych dochodów jest w tym przypadku specjalne oświadczenie wypełniane na stronie pożyczkodawcy. Musisz podać w nim nazwę pracodawcy, adres firmy, rodzaj umowy oraz wysokość zarobków. Dodatkowo pożyczkodawca otrzymuje potwierdzenie oświadczenia podczas weryfikacji tożsamości za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub specjalnej aplikacji. Jak to możliwe? Pożyczkodawca otrzymuje podstawową historię przelewów, wśród których znajduje się wynagrodzenie.

 

Jak złożyć wniosek o pożyczki na dowód przez internet?

 

Pożyczka na dowód przez internet to jedna z ofert, która pomoże Ci szybko otrzymać potrzebne pieniądze. Wnioskowanie zajmie Ci do kilkunastu minut. Cały proces wymaga posiadania ważnego dowodu osobistego i najważniejszych informacji na swój temat oraz własnej sytuacji finansowej. Prote? Sprawdź, jak złożyć wniosek o pożyczki na dowód online!

 

1. Po pierwsze należy przejść na stronę pożyczkodawcy. Na stronie głównej znajdziesz wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków należy wybrać kwotę i okres kredytowania. Jeżeli koszty Ci odpowiadają, możesz przejść dalej.

 

2. Drugim krokiem jest wypełnienie formularza wniosku. W tym celu będą potrzebne: dane osobowe, kontaktowe, adresowe i finansowe. Kiedy wypełnisz formularz i sprawdzisz poprawność informacji, możesz przejść dalej.

 

3. Trzecim krokiem będzie weryfikacja tożsamości. W zależności od decyzji pożyczkodawcy możesz wykonać przelew weryfikacyjny lub sprawdzić dane za pomocą aplikacji do weryfikacji.

 

Teraz pozostaje tylko czekać na decyzję pożyczkodawcy. Jeżeli będzie pozytywna, pieniądze trafią na Twoje konto nawet tego samego dnia.