Pożyczki ratalne dla firm online – sprawdź ranking pożyczek dla firm!

Firmy pożyczkowe udostępniają na swoich stronach internetowych nie tylko produkty dla klientów indywidualnych, ale również firm. Dzięki nim przedsiębiorca może otrzymać potrzebne pieniądze nawet w dniu złożenia wniosku! Jak działają pożyczki ratalne dla firm? Jak szybko otrzymać potrzebne pieniądze?

 

Spis treści:

Czym są pożyczki ratalne dla firm?

Jeżeli Twoja firma ma problemy finansowe i zastanawiasz się, gdzie najszybciej otrzymasz pomoc, jedną z odpowiedzi mogą być pożyczki dla firm. Dzięki nim możesz otrzymać potrzebne pieniądze w ekspresowym tempie. To, co odróżnia pozabankowe pożyczki dla firm od innych ofert, jest możliwość wnioskowania o wysokie kwoty na krótki okres kredytowania. Oznacza to, że pożyczki dla firm łączą w sobie cechy charakterystyczne dla chwilówek i pożyczek ratalnych. Przykładem może być możliwość otrzymania nawet 20 000 zł na 1 miesiąc! Pamiętaj jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozłożyć spłatę zobowiązania na raty. Maksymalny okres spłaty dla przedsiębiorców wynosi nawet 36 miesięcy.

To ważne! Warto jednak podkreślić, że pożyczki dla firm to nie chwilówki! Jeżeli chcesz uzyskać pożyczki dla firm, nie skorzystasz więc z promocji pożyczki za darmo! Mimo to warunki stawiane klientom są korzystne, a możliwość szybkiej spłaty zobowiązania to dodatkowe oszczędności. Pamiętaj jednak, że przed złożeniem wniosku powinieneś zapoznać się z obowiązującymi warunkami.

 

Kto może wnioskować o pożyczki ratalne dla firm?

Pożyczki dla firm są przeznaczone dla przedsiębiorców. Należy zaznaczyć, że kryteria obowiązujące w tym przypadku dotyczą nie tylko przedsiębiorstw, ale również osób składających wniosek. Wnioskodawca musi spełniać standardowe warunki obowiązujące również w przypadku klientów indywidualnych. Wśród nich wymienia się między innymi: ukończenie co najmniej 18 lat, adres zameldowania na terytorium Polski, brak wpisów w bazach dłużników czy też aktywny numer telefonu, adres e-mail i konto bankowe. 

Pamiętaj! Jednocześnie należy podkreślić, że 18 lat może czasami nie wystarczyć. Niektórzy pożyczkodawcy podnoszą próg wieku nawet do 20 czy 25 lat!

Jakie warunki powinno spełniać przedsiębiorstwo? Po pierwsze firma musi być zarejestrowana w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Po drugie firma musi mieć status aktywny! Jeżeli z jakiegoś powodu zdecydowałeś się na zawieszenie działalności, nie otrzymasz pozytywnej decyzji kredytowej. Podczas wnioskowania będziesz zobowiązany również do podania NIP-u swojej firmy, a także adresu siedziby firmy.

Czy pożyczka od pierwszego dnia działalności jest możliwa?

Jeżeli w poszukiwaniu odpowiedniej pożyczki dla firm przeglądałeś oferty banków, na pewno dostrzegłeś, że większość z nich oferuje swoje wsparcie finansowe wyłącznie doświadczonym przedsiębiorstwom. Co to znaczy? Jednym z warunków jest funkcjonowanie firmy na rynku od kilku miesięcy nawet do dwóch lat. Oznacza to, że początkujący przedsiębiorca nie ma szans na otrzymanie wsparcia finansowego. Tylko nieliczni kredytodawcy dopuszczają możliwość zaciągnięcia pożyczki dla firm od 1 dnia prowadzenia działalności. Jeżeli tylko zarejestrowałeś już swoje przedsiębiorstwo w CEIDG i widnieje ono w bazie jako aktywne, możesz złożyć wniosek.

Jeżeli przedsiębiorca oceni Twoją zdolność kredytową pozytywnie, firma otrzyma potrzebne pieniądze. Warto zwrócić uwagę, że w niektórych przypadkach pożyczkodawcy proponują niższe kwoty lub dłuższy okres kredytowania. Dzięki temu osoby ze słabszą kondycją finansową mają większe szanse na spłatę zobowiązania.

 

Ekspresowa pożyczka dla firm, czyli jaka?

Wiele osób szuka najszybszego sposobu na otrzymanie potrzebnych pieniędzy. Jeżeli zależy Ci, aby pożyczka trafiła do Ciebie w dniu złożenia wniosku lub w ciągu kilku dni, warto zwrócić uwagę na metody weryfikacji i wypłaty pieniędzy. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają od swoich klientów potwierdzenia danych za pomocą konta bankowego. W przypadku pożyczek dla firm dzieje się to rzadko, ale zdarza się. W takiej sytuacji należy pamiętać o korzystaniu wyłącznie z ekspresowych metod weryfikacji, czyli natychmiastowego przelewu z pominięciem sesji Elixir lub potwierdzenia za pomocą aplikacji weryfikacyjnej. 

Warto również zaznaczyć, że problemy pojawiają się często podczas realizacji przelewów pożyczki dla firm. Kiedy konto pożyczkodawcy znajduje się w innym banku, czas oczekiwania na przelew może wynosić nawet do 48 godzin. Jeśli pożyczkodawca ma konto w tym samym banku lub korzysta z systemu przelewów ekspresowych, wówczas mamy szansę na otrzymanie pożyczki dla firm nawet w dniu złożenia wniosku!

 

Jak złożyć wniosek o pozabankowe pożyczki ratalne dla firm online?

1. Pierwszy krok to przejście na stronę wybranego pożyczkodawcy. Znajdziesz tam wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków powinieneś wskazać kwotę i okres kredytowania.

2. Następnie sprawdź koszty zobowiązania i zdecyduj, czy są dla Ciebie przystępne. Jeżeli tak, przejdź do wypełnienia wniosku.

3.  Pożyczkodawca poprosi Cię o wpisanie danych osobowych i kontaktowych. Musisz również udostępnić NIP firmy i miejsce siedziby. Następnie należy wprowadzić wszystkie pozostałe dane zgodnie z wytycznymi.

4. Kolejny krok to weryfikacja zdolności kredytowej przez firmę pożyczkowę. Jeżeli firma wyda pozytywną decyzję kredytową, pieniądze trafią na Twoje konto.