Ranking kont firmowych to narzędzie, z którego warto korzystać podczas poszukiwania odpowiedniego rachunku bankowego. Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest dostęp do wszystkich najlepszych ofert w jednym miejscu. Czy i dlaczego warto z niego korzystać? Jak znaleźć najlepsze konto firmowe bankowe?

 

Spis treści:

Ranking kont firmowych

Ranking kont firmowych to zestawienie, które cieszy się dużym powodzeniem wśród osób poszukujących najlepszego rozwiązania dla swojej firmy. W zestawieniu znajdziesz bezpłatne konta firmowe, rachunki z możliwością wnioskowania online oraz wiele różnych innych rozwiązań. Najlepsze konto firmowe bankowe może oznaczać dla każdego coś innego. Dlatego też nie powinniśmy się sugerować tym, że oferta znajduje się na najniższych pozycjach w zestawieniu. Ktoś zawsze musi znaleźć się wyżej. Wszystkie oferty nie mogą mieć pierwszej pozycji. Należy jednocześnie podkreślić, że każdy z produktów dostępnych w tym zestawieniu jest dobry. Nasi eksperci zadbali o to, aby wybierać wyłącznie najlepsze oferty. Możesz być spokojny i pewny, że każdy produkt wyróżnia się cechą, dzięki której zasługuje na miano najlepszego.

Ranking kont firmowych obejmuje listę ofert wraz z wyróżnionymi informacjami na temat każdej z nich. Obejmują one opłaty za podstawowe funkcjonalności konta, czyli: prowadzenie rachunku, obsługę karty płatniczej, wypłatę z bankomatów, a także przelewy do ZUS i US. Z poziomu rankingu możesz przejść również do szczegółowych informacji, gdzie znajdziesz dane na temat ewentualnych warunków do spełnienia oraz kosztów innych funkcjonalności. Na tej podstawie możesz porównać oferty i wybrać najlepsze konto firmowe bankowe. To, które z nich będzie najlepsze, zależy w dużej mierze od Twoich indywidualnych preferencji.

 

Najlepsze konto firmowe bankowe a promocje

Najlepsze konto firmowe bankowe nie dla każdego będzie oznaczało to samo. Dlatego też przed analizą ofert przemyśl, co stanowi dla Ciebie priorytet, jakie funkcje będą najważniejsze w kontekście specyfiki Twojej działalności. Warto zwrócić uwagę, że oferty nie różnią się zazwyczaj w znaczący sposób w kwestii podstawowych funkcjonalności. Największe różnice można dostrzec w szczegółach oraz dostępnych promocjach. Większość banków wprowadza je, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Wśród nich pojawiają się między innymi wypłaty premii. Polega to na możliwości otrzymania dodatkowej wypłaty środków za realizację poszczególnych zadań takich jak: wykonanie przelewów na określoną kwotę, zlecenia stałe przelewów ZUS i US, wpłaty na konto bankowe.

Premia to nie jedyne z dostępnych rozwiązań. Do dyspozycji otrzymujesz również inne oferty promocyjne. Bonusem może być zwrot za realizację zleceń ZUS i US. Taką ofertę wprowadza między innymi Idea Bank. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcjonalności, które wprowadzają banki dla swoich klientów. Wśród nich pojawiają się: narzędzia do księgowości, kantor online. 

 

Czy bezpłatne konta firmowe są możliwe?

Bezpłatne konta firmowe to jedna z najbardziej poszukiwanych ofert wśród dostępnych produktów na rynku. Należy jednak podkreślić, że pod tym stwierdzeniem kryją się zazwyczaj oferty banków, które zwalniają z kosztów podstawowych. Co to oznacza? Nie musisz martwić się wysokością opłat za realizację przelewów, wypłaty z bankomatów czy też przelewy do ZUS i US. Warto jednak zwrócić uwagę, że bardziej zaawansowane funkcjonalności będą nadal wiązały się z pewnymi kosztami. Dlatego konieczne jest zapoznanie się ze szczegółami oferty. Możesz je znaleźć w pigułce w rankingach. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, warto przejść bezpośrednio na stronę banku poprzez kliknięcie “Otwórz konto”.

 

Ranking kont firmowych online – czy mogę złożyć wniosek całkowicie przez internet? 

Godziny otwarcia banków kolidują zazwyczaj z godzinami pracy firmy. Jeżeli nie chcesz tracić czasu na wizyty w oddziale, możesz skorzystać z internetu, aby dopełnić formalności. Pojawia się jednak pytanie, czy istnieje możliwość złożenia wniosku od początku do końca przez internet? Odpowiedź brzmi: to zależy. Problem pojawia się, kiedy nadchodzi czas weryfikacji tożsamości oraz podpisania umowy. Jeżeli posiadasz inne konto bankowe na te same dane, może wystarczyć realizacja mikroprzelewu. W takich sytuacjach podpisanie umowy odbywa się poprzez wpisanie kodu. Innym rozwiązaniem jest podpisanie umowy w obecności kuriera. W takim przypadku;

Należy przejść na stronę wybranego banku. Znajdziesz tam formularz wniosku.

Uzupełnij rubryki danymi osobowymi, kontaktowymi, adresowymi.

Następnie podaj adres, pod którym może zastać Cię kurier.

Podczas wizyty kuriera musisz okazać dowód osobisty. Jeżeli wszystko się zgadza, możesz podpisać dokumenty i aktywować konto.

Jedna odpowiedź do “Ranking kont firmowych – czy warto z niego korzystać?”

  1. Ja osobiście wyłącznie korzystam z zestawienia rankingów przed wyborem firmy, z którą podpiszę umowę. Boję się brać pożyczki w ciemno. Jaką wy firmę polecacie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *