Pożyczki bez konta bankowego – sprawdź ranking pożyczek bez konta!

 

Pożyczki bez konta bankowego to oferta dla osób, które chcą przejść przez proces wnioskowania bez rachunku w banku. Okazuje się, że taką chęć wykazuje duża grupa osób, w której nie znajdują się wbrew pozorom tylko starsi klienci. Czy pożyczki bez konta bankowego są możliwe? Jak działają? 

 

Spis treści:

 

Czy pożyczki bez konta bankowego są możliwe?

 

Pożyczki bez konta bankowego to oferta, w ramach której możesz złożyć wniosek o wsparcie finansowe bez konieczności podawania konta bankowego. Firmy pożyczkowe wymagają posiadania i podania rachunku bankowego ze względu na przeniesienie procesu wnioskowania do internetu. Dzięki niemu mogą przekazać pożyczkę klientowi bezkontaktowo. Dodatkowo konto bankowe służy do weryfikacji tożsamości oraz umożliwia wstępną weryfikację dochodów. Czy można zatem otrzymać pożyczki bez konta bankowego?

 

Pamiętaj! Konto bankowe może Ci pomóc w wielu sytuacjach w życiu. Dzięki niemu łatwiej opłacisz rachunki oraz inne zobowiązania finansowe.

 

Okazuje się, że nadal wiele osób rezygnuje z posiadania konta bankowego lub po prostu nie chce z niego korzystać podczas wnioskowania. Istnieje możliwość skorzystania z oferty pozabankowej bez konieczności podawania konta bankowego. W zamian możesz skorzystać z tradycyjnych rozwiązań umożliwiających wypłatę pożyczki, obsługi domowej lub udać się do oddziału (jeżeli takowy istnieje). W tym przypadku może pojawić się jednak problem z otrzymaniem szybkiej gotówki. Jesteś uzależniony od godzin pracy innych osób.

 

Czy przelew weryfikacyjny jest niezbędny?

 

Przelew weryfikacyjny jest niezbędny, jeżeli chcesz wnioskować o pożyczki online, bez konieczności wychodzenia z domu. Jeżeli jednak zdecydujesz się na tradycyjne rozwiązania wnioskowania, zostaniesz zwolniony z obowiązku realizacji przelewu weryfikacyjnego. Dotyczy to między innymi:

  • wypłaty czekiem GIRO – w tym przypadku należy udać się do jednej z placówek poczty i wypłacić gotówkę za pomocą czeku GIRO po okazaniu ważnego dowodu osobistego,
  • obsługi domowej – w tym przypadku wypłata pieniędzy następuje na spotkaniu z klientem w jego miejscu zamieszkania. W taki sam sposób wygląda spłata zobowiązania.
  • siedziby firmy pożyczkowej – jeżeli firma pożyczkowa prowadzi obsługę również stacjonarnie, możesz otrzymać potrzebne pieniądze bez konta bankowego.

 

Dla kogo pożyczka bez konta bankowego będzie dobrym rozwiązaniem?

 

Pożyczki bez konta bankowego będą doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim dla dwóch grup odbiorców. Pierwszą z nich są osoby, które do tej pory nie otworzyły konta w banku. Wbrew pozorom nie są to tylko starsi ludzie. Wielu z nas świadomie podejmuje taką decyzję. Druga grupa to osoby, które nie chcą z jakiegoś powodu posługiwać się swoim kontem bankowym podczas wnioskowania. Bardzo często są to osoby, które prowadzą wspólne konto z małżonkiem lub bliska osoba ma wgląd do tego, co dzieje się na koncie bankowym. Pożyczka bez konta bankowego może pomóc w ukryciu faktu zaciągnięcia pożyczki.

 

Jakie warunki należy spełniać, wnioskując o pożyczki bez konta bankowego?

 

Jeżeli zdecydujesz się na złożenie wniosku o pożyczki bez konta bankowego, musisz spełniać kilka podstawowych warunków. Obowiązują one w przypadku każdej oferty. Po pierwsze należy posiadać polskie obywatelstwo, miejsce zamieszkania na terytorium Polski i co najmniej 18 lat. Zdarza się jednak, że próg wieku jest podnoszony nawet do 23 czy 25 lat. Musisz mieć ważny dowód osobisty potwierdzający te informacje. Oprócz tego niezbędny będzie aktualny numer telefonu, adres e–mail. 

 

To ważne! Musisz również posiadać stałe źródło dochodu oraz brak negatywnych wpisów w bazach. Te dwa ostatnie czynniki mają największy wpływ na zdolność kredytową.

 

Jak złożyć wniosek o pożyczki bez konta bankowego?

 

Proces wnioskowania o pożyczkę bez konta bankowego może się różnić w zależności od tego, które rozwiązanie wybierzemy.

1. W przypadku obsługi domowej zostaniesz poproszony o wypełnienie krótkiego formularza kontaktowego. Następnie pożyczkodawca skontaktuje się z Tobą w celu umówienia spotkania. Następnie po przyjeździe do Twojego domu wspólnie wypełnicie wniosek o pożyczkę.

 

2. Drugie rozwiązanie to czek GIRO. W tym przypadku należy przejść na stronę pożyczkodawcy i tam za pomocą suwaków ustalić kwotę oraz termin spłaty. Następnie sprawdzasz koszty i przechodzisz do formularza wniosku. Tam należy wypełnić wszystkie niezbędne informacje. Kolejny krok to czekanie na decyzję kredytową, podczas gdy pożyczkodawca sprawdza informacje na nasz temat w bazie. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, otrzymasz czek GIRO. Musisz udać się z nim do placówki pocztowej, gdzie za okazaniem dowodu osobistego będziesz mógł wypłacić gotówkę.

 

3. Trzecie rozwiązanie to po prostu udanie się do placówki stacjonarnej. Tam na miejscu razem z konsultantem dopełnisz wszelkich formalności. Pamiętaj jednak, że coraz mniej pożyczkodawców daje taką możliwość.