Definicja terminu zapadalności pożyczki to całkowity okres, na który pieniądze są pożyczane, jak i do kiedy muszą być zwrócone. Jeżeli zapadalność kredytu wynosi jeden rok, oznacza to, że okres do spłaty to rok od momentu w którym kredyt jest przyznany, a pieniądze zostały wypłacone.

Często określenie mini-pożyczka to tak naprawdę kredyt na 90 lub mniej dni, który podzielony jest na kilka płatności (np. spłata części zadłużenia 30 dnia każdego miesiąca). Pierwszy dzień to dzień po otrzymaniu pieniędzy na koncie lub dnia, w którym umowa została zatwierdzona.

Przy wyborze większej pożyczki, np. 20.000 zł, termin zapadalności często może przekroczyć 2 lata. Taki kredyt spłaca się płatnościami miesięcznymi (12 razy w roku). Na przykład, jeżeli pożyczka jest na 5 lat, będzie to 60 miesięcznych płatności (rat) po których pożyczka będzie w pełni spłacona.

Jedna odpowiedź do “Co to znaczy pożyczać?”

  1. Najważniejsze jest mądre pożyczanie. Fajną opcją są darmowe chwilówki, gdzie oddajemy taką samą kwotę, jaką uzyskaliśmy od firmy. W zeszłym tygodniu skorzystałem z takiego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *