Los nie zawsze bywa łaskawy. Wystarczy wypadek, choroba czy nieplanowany wydatek, a momentalnie stajemy przed pytaniem, skąd wziąć dodatkowe środki. Firmy pożyczkowe kuszą klientów szeroką i elastyczną ofertą. Bazują na potrzebach osób, dla których ratunkiem może okazać się szybka gotówka. Pożyczka online, na dowód osobisty, bez sprawdzania w bazach dłużników – to tylko niektóre z haseł serwowanych nam przez instytucje pozabankowe. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Wysokość wynagrodzeń, a także stabilność zatrudnienia w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia. Większość Polaków poszukuje pracy miesiącami. Prawdziwym szczęściem jest otrzymanie umowy o pracę, z dobrym zarobkiem, opłaconymi składkami i różnego rodzaju bonusami. Niestety, dla wielu taka sytuacja pozostaje niespełnionym marzeniem.

Zaświadczenie o dochodach

Duża część społeczeństwa, a szczególnie młodzi ludzie mogą pochwalić się wyłącznie tak zwanymi umowami śmieciowymi, czyli o dzieło i zlecenie. Charakteryzują się one brakiem stabilności zatrudnienia, stałych zarobków, od większości nie jest odprowadzane ubezpieczenie zdrowotne. Tego typu sytuacja to znak rozpoznawczy naszych czasów. Osoby te są z góry skazane na porażkę w walce o kredyt czy pożyczkę w banku, jeszcze do niedawna podobnie było z usługami instytucji pozabankowych. Do czasu aż wiele z nich wprowadziło możliwość ubiegania się o kredyt bez zaświadczeń.

Sytuacja nie do rozwiązania?

To niejako wyjście naprzeciw oczekiwaniom, ale i możliwościom mieszkańców kraju nad Wisłą. Konieczność przedstawienia zaświadczenia o dochodach, czyli dokumentu pokazującego wysokość wynagrodzenia oraz częstotliwość jego zapłaty, w przypadku Polaków zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych lub bez żadnej umowy, już na starcie dyskwalifikowała potencjalnych pożyczkobiorców. To bowiem w dużej mierze na jego podstawie instytucja podejmowała decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego. Z pomocą przyszły pożyczki bez dochodów.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Sprawdź: https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczki-bez-dochodow/

Dla kogo pożyczki bez zaświadczeń?

Adresowane są właśnie do osób zatrudnionych na niestabilnych umowach lub tych, które z jakiegoś powodu mają kłopot z uzyskaniem zaświadczenia o zarobkach od swojego pracodawcy lub zakładu pracy. Do grupy odbiorców pożyczki bez dochodów można zaliczyć ponadto Polaków, którzy utrzymują się z alimentów, renty czy stypendium i nie są w stanie wykazać tych dochodów.

Idealne rozwiązanie dla niepracujących

Z pożyczki mogą skorzystać naturalnie bezrobotni lub ci, którzy dopiero utracili pracę. Zastrzyk gotówki może pozwolić im nie tylko zrealizować bieżące płatności, ale także odłożyć określoną kwotę na później. Dla nich pożyczka bez zaświadczeń o dochodach jest jedynym ratunkiem.

Jak to działa?

Mimo pozornej prostoty uzyskania tego rodzaju wsparcia, należy przejść całą procedurę wnioskowania o pożyczkę. Składa się ona z kilku kroków, a niemal każda firma opiera swoje działanie na podobnych zasadach. Pierwszym etapem jest wypełnienie oświadczenia. Zostaniemy poproszeni o podanie wysokości zarobków, obliczenie średnich wydatków oraz podanie wszelkich zobowiązań zaciągniętych, jak i udzielonych pożyczek. Oczywiście nie będziemy musieli przedstawiać żadnych zaświadczeń o wynagrodzeniu z zakładu pracy czy też zeznania PIT za ostatni rok podatkowy. Warto jednak złożyć zgodne z prawdą oświadczenie i wykazać dochód z różnych źródeł, co wzmocni naszą pozycję wyjściową do startu o kredyt czy pożyczkę.

Ocena zdolności kredytowej

Kolejnym krokiem będzie oczekiwanie na decyzję kredytodawcy. Musi on dokonać analizy naszego potencjału finansowego, a co za tym idzie ryzyka udzielenia nam wsparcia. Niektóre firmy sprawdzają potencjalnego kredytobiorcę w bazach dłużników takich jak BIG czy BIK. Osoby, które mają dobrą historię nie muszą się niczego obawiać. Ci jednak, którzy dawniej mieli problem ze spłatą należności, mogą mieć kłopot z zaciągnięciem kolejnego zobowiązania. Firmy pożyczkowe podkreślają jednak, że do każdego przypadku podchodzą indywidualnie i nikogo nie skreślają już na starcie.

Jeśli szukasz pożyczek online bez sprawdzania baz zobacz zestawienie dostępne na https://pozyczkowy-portal.pl/ranking/chwilowki-bez-bik-bik-krd-erif/

Przelanie środków i spłata

Jeśli cała procedura zakończy się pomyślnym werdyktem dla wnioskującego, nie pozostaje mu nic innego, jak oczekiwać na przelew pieniędzy. Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach mają zazwyczaj niewielką wysokość, a w większości przypadków mówimy o znanych wszystkim chwilówkach, czyli zobowiązaniach z krótkim okresem kredytowania. Może on wynosić nawet kilka dni. Tego typu wsparcie jest jednak idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą udokumentować wynagrodzenia, a potrzebują szybkiej gotówki.

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach

Rynek finansowy w Polsce rozwija się w dynamicznym tempie. O pożyczki bez dochodów można starać się już nie tylko w firmach z sektora prywatnego, ale również w bankach. Rozszerzają one swoją ofertę, tworząc alternatywę dla tradycyjnych kredytów. Dodatkowo, wiele firm nagradza stałych klientów, zapewniając im lepsze warunki kolejnych pożyczek. Warto więc związać się z jedną instytucją na stałe, zagwarantować sobie liczne bonusy, a przy okazji konsekwentnie budować dobrą historię kredytową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *