Pożyczki pozabankowe to jedna z alternatyw dla kredytów bankowych, która umożliwia otrzymanie szybkiego zastrzyku gotówki bez zbędnych formalności. Wśród nich znajdziemy zarówno zobowiązania krótkoterminowe, jak i ratalne. Na czym polegają? Jak o nie wnioskować? Sprawdźmy!

Pożyczki pozabankowe

Pożyczki pozabankowe to obecnie jeden z najszybszych sposobów na zdobycie potrzebnej gotówki. Na rynku finansowym od lat aktywnie działają firmy pożyczkowe. Jednak to wprowadzenie nowych technologii pozwoliło im się rozwinąć i udostępniać ofertę w takiej formie, z jaką mamy do czynienia aktualnie. Pożyczka pozabankowa nazywana jest również alternatywą dla kredytów udzielanych przez banki. Często osoby, których wnioski zostały wcześniej odrzucone przez kredytodawców, otrzymują akceptację w firmach pożyczkowych. Jak to możliwe? Wszystko to dzieje się wskutek wprowadzenia znacznie mniej rygorystycznych kryteriów wobec wnioskodawców o pożyczki gotówkowe pozabankowe. Jeśli znajdziemy się w sytuacji, kiedy to pieniądze potrzebne są na już, wówczas nadmiar wymaganych dokumentów oraz czas oczekiwania na decyzję kredytową w bankach mogą stanowić dużą przeszkodę. Z opresji może nas wybawić szybka pożyczka pozabankowa. Wiele firm wprowadza nowoczesne technologie również do procedury ubiegania się o wsparcie finansowe. Przykładowo nie musimy już czekać na zaksięgowanie przelewu weryfikacyjnego. Wystarczy skorzystać z innych dostępnych rozwiązań, jednak warto zaznaczyć, że nadal nie wszyscy pożyczkodawcy udostępniają taką możliwość.

Pożyczki pozabankowe przez internet

Wprowadzenie produktu pożyczka pozabankowa online umożliwia nam wnioskowanie o potrzebne pieniądze o każdej porze dnia i nocy. Formularze konieczne do wypełnienia są dostępne całodobowo na platformach pożyczkodawców. Aby złożyć wniosek o pożyczki pozabankowe przez internet, wystarczy więc posiadać urządzenie podpięte do sieci. Może to być nie tylko laptop czy komputer, ale również tablet lub telefon. Jak wygląda proces wnioskowania? Po pierwsze należy przejść na stronę pożyczkodawcy, gdzie udostępniony został wirtualny kalkulator. Następnie za pomocą suwaków wybieramy kwotę oraz interesujący nas okres kredytowania. Kiedy to zrobimy, konieczne będzie zapoznanie się z kosztami, z którymi wiążą się pożyczki pozabankowe online. Jeśli je akceptujemy, możemy przejść do wypełniania odpowiedniego formularza. Zostaniemy poproszeni o wypełnienie rubryk dotyczących danych osobowych, kontaktowych, adresowych oraz podstawowych informacji na temat sytuacji finansowej. Następnie musimy potwierdzić swoją tożsamość, kiedy tego dokonamy pozostanie nam jedynie oczekiwanie na decyzję kredytową. Pożyczki online pozabankowe gwarantują otrzymanie informacji zwrotnej w ciągu kilkunastu minut. Wyjątkiem jest składanie wniosku poza godzinami pracy danej firmy.

Pożyczki pozabankowe dla firm

Tak samo jak w przypadku ofert bankowych, znajdziemy oferty skierowane zarówno do klientów indywidualnych, jak i pożyczki pozabankowe dla firm. Z pewnością taka decyzja wiąże się ze znacznie niższymi kwotami niż te dostępne w bankach, jednak w zamian otrzymujemy ograniczenie formalności do minimum oraz szybką decyzję. Pożyczki dla firm pozabankowe charakteryzują się również możliwością wnioskowania o kwoty charakterystyczne dla pożyczek ratalnych przy krótkim terminie spłaty wynoszącym nawet miesiąc. Jakie warunki stawiane są wnioskodawcom? Zazwyczaj będą to podstawowe informacje, bez których dokonanie wszelkich formalności byłoby niemożliwe. Pożyczka pozabankowa dla firm wymaga rejestracji działalności w CEIDG, posiadania siedziby na terenie Polski oraz braku wpisów w ERIF BIG SA. Jak widać, jest to naprawdę minimum.

Pożyczka pozabankowa bez zaświadczeń

Jak już zostało wspomniane, firmy oferujące pozabankowe pożyczki wymagają od swoich klientów jedynie podstawowych informacji niezbędnych do podjęcia właściwej decyzji. Dlatego też nie musimy się martwić koniecznością dostarczania zaświadczeń o dochodach z miejsca pracy. Umożliwia nam to zachowanie prywatności i pozostanie anonimowym pożyczkobiorcą w środowisku pracowniczym. Dzięki temu unikniemy dodatkowych pytań czy też plotek. Pożyczka pozabankowa bez zaświadczeń zakłada podanie niezbędnych danych na temat sytuacji finansowej w oświadczeniu, które stanowi kilka dodatkowych rubryk w formularzu dotyczących zatrudnienia, dochodów czy też liczby osób na utrzymaniu.

Pożyczka pozabankowa na dowód

Nic więc dziwnego, że pożyczkodawcy udostępniają również w swojej ofercie pożyczki pozabankowe na dowód. Polega to na możliwości wnioskowania o wsparcie finansowe bez jakichkolwiek innych dokumentów poza tym poświadczającym naszą tożsamość. W efekcie na akceptację wniosku w wielu przypadkach mają szansę również osoby, które osiągnęły dopiero 18 rok życia. Jeśli posiadamy źródło dochodu pozwalające na spłatę zobowiązania, otrzymamy pozytywną decyzję. Pożyczka pozabankowa na dowód odbierana czekiem GIRO nie wymaga dodatkowej weryfikacji, ponieważ nastąpi ona przez okazanie dokumentu dokumentu pracownikowi poczty. W innym wypadku możemy skorzystać z przelewu weryfikacyjnego lub specjalnej aplikacji łączącej się z naszym kontem bankowym. Dodatkową formą sprawdzenia informacji może być również rozmowa telefoniczna lub wyciąg z rachunku.

Jedna odpowiedź do “Pożyczki pozabankowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć”

  1. Pożyczka pozabankowa pozwoliła mi rozwinąć firmę. Mogłam zakupić niezbędny sprzęt dla swoich pracowników. Z pewnością polecałabym takie rozwiązanie wielu osobom szukającym wsparcia finansowego w szybkim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *