Pożyczki bez sprawdzania baz dłużników to produkt poszukiwany przez wielu konsumentów, których dotknął kryzys finansowy. Jednak czy zapewnienia pożyczkodawców o możliwości skorzystania z tego typu wsparcia finansowego znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości? Jakie rozwiązania proponują? Czym charakteryzują się pożyczki bez sprawdzania baz dłużników? Sprawdźmy!

Pożyczka bez sprawdzania baz dłużników

Pożyczki bez sprawdzania baz dłużników to coraz bardziej poszukiwany produkt. Nie powinno nas to dziwić, skoro liczba osób mających problemy ze spłatą zobowiązań finansowych zamiast maleć, wciąż rośnie.  Jednak czy skorzystanie z takiego produktu jest naprawdę możliwe? Biorąc pod uwagę informacje umieszczane na stronach pożyczkodawców dotyczące odpowiedzialnego pożyczania, wydaje się to wykluczone.

Wpisując w wyszukiwarkę frazę pożyczki pozabankowe bez baz, możemy spodziewać się wielu rankingów oraz firm, które otwarcie proponują takie produkty. Dzieje się tak, ponieważ niektórzy pożyczkodawcy nie sprawdzają swoich klientów we wszystkich rejestrach. Jeśli na stronie zamieszczono informację, że przyznanie wsparcia finansowego odbywa się na podstawie oceny zdolności kredytowej, pożyczka bez weryfikacji w bazach będzie niemożliwa. Jednak kiedy firma nie sprawdza swoich wnioskodawców, przykładowo w BIG, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W niektórych przypadkach pożyczkodawcy informują, że każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie, a wynik weryfikacji w bazach nie jest czynnikiem decydującym. Mimo wszelkich udogodnień oraz obniżenia wymagań wobec wnioskodawców szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej jest niemożliwa.

Pożyczki online bez baz

Wraz z pojawieniem się Internetu pożyczkodawcy dostrzegli szansę na rozwinięcie rynku pozabankowych usług finansowych. Przeniesienie formularzy wniosku do sieci umożliwiło przyspieszenie procedury wnioskowania, a obniżenie kosztów działalności spowodowało gwałtowny wzrost liczby pożyczkodawców. W efekcie poszukując pożyczki online bez baz, możemy przebierać w różnorodnych ofertach. Aby znaleźć tę odpowiednią, najlepiej skorzystać z porównywarek, które oferują nie tylko możliwość szybkiej selekcji, ale również dostęp do:

  • opinii, z których możemy dowiedzieć, czy dany produkt to pożyczka online bez baz,
  • rankingów umożliwiających znalezienie pożyczki bez baz online lub alternatywy.

Pożyczki bez sprawdzania baz dłużników w BIG, BIK i ERIF

Jak wybrać odpowiedni produkt pożyczka pozabankowa bez baz? Niewątpliwie umożliwią nam to informacje udostępniane w porównywarkach. Jednak zanim do tego przejdziemy, należy przemyśleć, jakiej kwoty zobowiązania potrzebujemy i ile jesteśmy w stanie przeznaczyć miesięcznie na jego spłatę. Najprostszy sposób na zdobycie tych informacji to przeanalizowanie swojego budżetu domowego. Porównajmy miesięczne dochody oraz wydatki, a następnie otrzymana różnica będzie maksymalną kwotą ewentualnego zobowiązania i jednym z kryteriów selekcji ofert pożyczki pozabankowe bez baz. Kolejnym krokiem będzie wybranie za pomocą suwaków parametrów interesującego produktu. Następnie spośród dostępnych w bazie ofert powinniśmy wybrać kilka tych, które wydają nam się najkorzystniejsze.

Musimy również sprawdzić w opiniach, czy dana firma oferuje pożyczki pozabankowe bez sprawdzania baz lub niektórych rejestrów. W efekcie może zostać jeden, żaden lub kilku pożyczkodawców. Jeśli nadal nie wiemy, jaką decyzję podjąć, wówczas można sprawdzić rankingi produktów, wśród których być może znajdą się te ocenione przez nas jako pożyczki pozabankowe bez sprawdzania baz dłużników. Warto również zweryfikować pożyczki bez bik pożyczkolog.pl na sprawdzonej porównywarce pożyczek, która oferuje wyłącznie aktualne oferty firm pozabankowych.

Pożyczki bez BIG

Jedną z baz, do których najłatwiej trafić, jest Biuro Informacji Gospodarczej. Gromadzi ono informacje dotyczące nie tylko produktów finansowych, ale również opłat za prąd czy usługi telekomunikacyjne. Dlatego też należy dobrze sprawdzać informacje udostępniane na stronach firm, ponieważ pożyczki bez BIG mogą stanowić jedynie element mający na celu przyciągnięcie uwagi konsumentów. Innym rejestrem, z którego często korzystają pożyczkodawcy jest Biuro Informacji Kredytowej. W tym przypadku największy problem stanowi czas oczekiwania na wymazanie negatywnego wpisu. Nawet kiedy uregulujemy wszystkie zaległości, zostaną one usunięte dopiero 5 lat od daty spłaty zadłużenia. Nic więc dziwnego, że pożyczka bez sprawdzania w KRD i BIK jest równie poszukiwana, co pożyczka bez BIG InfoMonitor.

W przypadku poszukiwania pożyczki bez KRD i BIK możemy trafić na wiele ofert, które oprócz zapewnień gwarantują również rzeczywisty produkt. Należy zaznaczyć, że najczęściej zaległości muszą być już spłacone lub opiewać na niewielką kwotę. Jeśli chodzi o brak jakiejkolwiek historii kredytowej, z pewnością znajdziemy odpowiednią ofertę pożyczki bez BIK i BIG. Często jednak pod warunkiem posiadania regularnych dochodów gwarantujących terminową spłatę zobowiązania. Jak już wspominaliśmy, aktualnie większość pożyczkodawców udostępnia swoje oferty na stronach internetowych. Dzięki temu wnioskowanie o pożyczki bez BIG online zajmują zaledwie kilkanaście minut, a przelew znajdzie się na naszym koncie nawet w ciągu kwadransa od wydania pozytywnej decyzji przez pożyczkodawcę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *